LĪGATNES PĀRGĀJIENS (11km)

Maršruts dod iespēju apmeklēt gan Līgatnes zināmākos apskates objektus, gan izved pa mazāk pieradinātiem rajoniem, kur varēs kārtīgi izlocīt kājas. Uzmanību, maršrutā ir posmi, kur ir  daudz dubļu un ir visai stāvi kāpumi, ir ļoti svarīgi vilkt pārgājienam piemērotus zābakus ar stabilu stulmu.

Informāciju un karti meklē šeit: https://dodies.lv/lv/obj/ligatnes-pargajiens.html

KUBESELES DABAS TAKA (3.5km)

Netālu no Rīgas, starp Raganu un Turaidu, ir jauka dabas taka, kura sākas pie skaistās Krimuldas baznīcas, kura ir vecākā Latvijas lauku baznīca.

Informāciju meklē šeit: https://dodies.lv/lv/obj/kubeseles-dabas-taka.html

CENAS TĪREĻA LAIPA (6.3km)

Divdesmit minūšu attālumā no Rīgas atrodas viena no Latvijas jaukākajām purva laipām. Taka sākumā ved gar noraktu kūdras purvu, kur iespējams iepazīties ar kūdras ieguves metodēm un dažādu citu informāciju par šo industriju, ko, šķiet, sponsorējuši paši kūdras racēji. Tālāk laipa atduras krustcelēs, sākas laipa pa lielo Cenas tīreli.

Informāciju meklē šeit: https://dodies.lv/lv/obj/cenas-tirela-laipa.html

ZIEMASSVĒTKU KAUJU TAKA (7.2km – 9km)

Takas maršruts piesaistīts interesantākiem objektiem, kas saglabājušies līdz mūsdienām un apmeklētājiem ļaus labāk izprast Ziemassvētku kauju vietu saglabātības unikalitāti. Informācijai par objektiem uzstādītas informatīvas planšetes 13 vietās, kas ļaus plašākai sabiedrības daļai iepazīt vēstures liecības, kuras līdz šim bieži vien palika informatīvā un praktiskā ziņā nepieejamas.

Informāciju un karti meklē šeit: https://dodies.lv/lv/obj/ziemassvetku-kauju-taka.html